Torcello: malý klidný ráj

Torcello je malinký ostrov v benátské laguně s dlouhou historií. My sem popravdě neměli vůbec v plánu jet, ale místní bazilika Santa Maria Assunta vypadala ze břehů Burana tak idylicky, že jsme nakonec nasedli na vaporetto a rozhodli se tenhle ostrov prozkoumat blíž.

Jako první nás šokovalo, jaký je tu oproti Benátkám klid. V době naší návštěvy tu téměř nikdo nebyl. Za druhé pak to, že to tu bylo oproti okolním ostrovům, neuvěřitelně zelené.

Ostrov je opravdu malinký. Od přístavu až na druhý konec ke kostelu a bazilice, má necelý kilometr. Návštěva nám tak zabrala jen necelou hodinu. Je ale pravda, že prohlídku baziliky jsme vynechali.

Pokud budete na Buranu a zbude vám čas, určitě bych návštěvu Torcella zvážila. Na druhou stranu, jet čistě jen sem z Benátek, navíc celkem dlouhou dobu, by se mi kvůli téhle krátké procházce asi úplně nechtělo.

 

Časová náročnost: 1 – 2 hodiny

Navštíveno: 22.3.2018

Lze se sem dostat z Burana lodí (vaporetto) č.12. Cesta trvá necelých 5 minut a jde o jednu stanici.

Cesta přes celý ostrov a zpátky je 2 km dlouhá.

Na ostrově je několik restaurací a před kostelem je k dispozici pitná voda.

Sypu si popel na hlavu a přiznávám, že v kostele se nesmělo fotit, čehož jsem si všimla potom, co jsem si ho vyfotila. Nejsem na to dvakrát pyšná. Bylo mi ale líto ty fotky hodit do šuplíku, tak je tu máte jako odstrašující případ, abyste to neopakovali. 😉

Napsat komentář