Když Petřín rozkvete

Venku se oteplilo a Praha se konečně začala probouzet z dlouhé zimy. Kdo to tu zná ví, že jako první přichází na řadu Petřín. Sady pod Pražským hradem se pak vždycky na začátku jara vybarví do všech odstínů bílé a růžové. O tom, že je to nádhera, svědčí i fakt, že tu zhoustne provoz. Rozkvetlý Petřín chce vidět prostě každý. Fotografové, turisté, zamilované páry a koneckonců i my, vesničani. 😀

My to tentokrát vzali skoro přes celý Petřín. Ze zahrady Kinských, přes vyhlídky v sadech až k rozhledně, a pak od Nebozízku dolů k sadům pod Pražským hradem.

Byla to ideální trasa. Na západní straně Petřína toho totiž moc nekvete, ale za to tu je několik nádherných vyhlídek na Prahu. Na té východní zase najdete to pravé jaro.

Ať už na Petřín vyrazíte kamkoli, počítejte s tím, že to není rychlovka na půl hodiny. My tam strávili hodiny tři a pořád jsme neviděli zdaleka všechno. Pokud se chcete alespoň trochu projít, doporučuju nejméně dvě hodiny. Ale klidně tam jde strávit i půl dne. Zvlášť pokud s tím spojíte i Petřínskou rozhlednu a bludiště.

Tak užívejte jara, co to jde. Je jedno, jestli to bude na Petříně nebo jinde. A příště už zas z jiného koutu Evropy. 🙂

 

Časová náročnost: 2 – 6 hodin podle trasy

Navštíveno: 6.4.2018

Napsat komentář