Brdy – Vrch Babka

Babka je takový schovaný skvost. Je to jen pár kilometrů za Prahou a přesto vás tu čekají daleké výhledy, pravá brdská příroda a trochu té trampské pohody. A přitom za tím nemusí stát víc než hodina vašeho času a pár kilometrů k tomu.

Na Babku je možné vyrazit ze všech možných stran, my ale zvolili jako výchozí bod velký plac u silnice z Řevnic do Mníšku pod Brdy. Odtud vede téměř až na Babku široká zpevněná cesta, která vás ze začátku možná překvapí tím, že až k Babskému potoku jen klesá. To si ale druhou polovinu cesty vynahradíte.

Na odbočce pod Babkou jsme pak odbočili na modrou turistickou, která vedla až na vrchol. Ten doporučuju projít ze všech stran, protože z každé strany se vám otevřou jiné výhledy. Jednou na Brdy, pak směrem k Berounu anebo třeba na Cukrák.

Níž pod vrcholem si ještě zajděte za roh. Bude vás tam čekat majestátný zbytek lomu i veliké ohniště. O něm vědět, tak tam možná táhneme i první letošní buřty.

Nahoře jsme pak stihli naprosto perfektní západ slunce. No stihli. Bylo těsně před západem, venku -10°C a žádná jistota, že slunce zpoza těch mraků opravdu vyleze. Tak jsme si řekli, že tam dál nebudeme dělat rampouch a slezli dolů. Ve chvíli, kdy jsme už byli dole, se nám za stromy ukázal ten nejkouzelnější západ slunce za poslední dobu. Jak jinak.

Nakonec jsem si to vyfotila aspoň se stromy s tím, že budu dělat, že to byl jasnej uměleckej záměr. (Samozřejmě, že byl!) Pak už se ale začalo stmívat tak rychle, že jsme měli co dělat, ať to k autu stihneme do úplné tmy. Baterka na nás totiž spolehlivě čekala v autě ve dveřích. 😀

 

Časová náročnost: 1 hodina

Navštíveno: 26.2.2018

Cesta z parkoviště na Babku a zpátky má přibližně 4,5 km.

Parkování je zdarma. Nejde totiž o oficiální parkoviště, ale spíš obrovský plac vedle silnice.

Napsat komentář