Vltavské vyhlídky – Bednář

Tenhle týden byl přesně z těch, kdy je tak hezky, že je člověku líto sedět doma a úplně ho to táhne ven. A přesně tohle se stalo nám v pondělí. A pak i v úterý a ve středu. 😀

Rozhoupali jsme se až po obědě a tak jsme koukali po něčem, co stihneme do večera. A zamířit na vltavské vyhlídky v tuhle dobu je vlastně ideální. Skály nejsou pod sněhem, takže nekloužou, stromy jsou od podzimu pořád opadané, takže nepřekáží, a navíc se tu vystřídá podstatně méně lidí.

Nejlepší výchozí bod je jednoznačně Teletín, kde je i parkoviště. Většina lidí odsud míří přímo na známou vyhlídku Máj, my ale vyrazili přes ves po vyšlápnuté cestě jako první na vyhlídku Bednář. Odtamtud jsme plánovali jít na Máj, z něj až na Smetanovu vyhlídku a po žluté turistické zpátky do Teletína. Kvůli polomům byla ale turistická cesta uzavřená a tak jsme to museli zkrátit jen na vyhlídku Bednář a Máj.

Cesta na vyhlídku Bednář je pohodová a až na konci vás čeká úsek prudšího klesání. Samotná vyhlídka je za nás stoprocentně lepší než všude známý Máj. A hlavně bez lidí. Celou dobu jsme tam byli úplně sami a navíc kvůli výhledu nemusíte šplhat někam níž.

Takže jestli míříte na Máj, vzpomeňte si i na tuhle trochu odstrčenou vyhlídku. Ten klid a výhled vám to zaručeně oplatí.

 

Časová náročnost: Jen na vyhlídku Bednář a zpět je to necelá hodina. Při cestě i na Máj si pak vyhraďte alespoň hodinu a půl.

Navštíveno 19.2.2018.

Cesta na vyhlídku Bednář a zpět má přibližně 3,5 km. Přes Máj je to 4,5 km.

Parkování je zdarma.

Napsat komentář