Brdy: Třemošná a Kazatelna

Brdy nám minulý týden konečně zapadly sněhem a to byla jasná výzva pro výlet.  Na dlouhé vymýšlení nebyl čas, aby nám to zase neroztálo, a tak první volba padla na osvědčenou Kazatelnu a Třemošnou.

Výlet na Třemošnou je skvělý, když chcete něco nenáročného, co nezabere moc času a zároveň si cestou užijete i nějaké ty výhledy. Ideální je zaparkovat na parkovišti na konci vesnice Orlov, kde začíná modrá turistická, které byste se měli držet celou cestu.

Na Třemošnou lze dojít ze dvou stran a je tak možné si udělat pěkný okruh, kdy se vůbec nemusíte vracet stejnou cestou. Z jaké strany to vezmete jako první je čistě na vás. Přes Kazatelnu vás čeká delší a pomalejší stoupání, z druhé strany zase kratší a prudší.

My to vzali tou prudší částí, a protože sněhu bylo víc než dost a cesta neprošláplá, byl zážitek se nahoru vůbec vyškrábat. Když jsme ale nahoře viděli tu neuvěřitelnou spoustu sněhu, kdy jsme nevěděli, jestli jsme v Krkonoších nebo Brdech, tak za to ty čtyřikrát promočené ponožky naprosto stály. A pak, že pořádná zima se dá zažít jenom na horách!

PS: Příště vám napíšu článek o tom, jak se přihodilo, že se na všech našich aktuálních fotkách objevuje tohle kouzelné psisko. 🙂

 

Časová náročnost: 1 – 2 hodiny

Navštíveno 18.1.2018

Okruh z parkoviště na Třemošnou, Kazatelnu a zpátky má necelé 4 km.

Parkování je zdarma.

2 komentáře: „Brdy: Třemošná a Kazatelna

    1. Určitě jo. 🙂 Jenom s Kubou bych tam šla možná spíš jaro/léto. Za tou Kazatelnou je takovej krátkej úsek, kde je ta cesta užší a v tom sněhu to trochu klouzalo. Ale jako zmáknete to ujít levou zadní. 🙂

Napsat komentář