3 dny v západních Čechách

Ještě jsem to tu asi nezmiňovala, ale zbožňuju západ naší republiky. Z části proto, že jsem v Aši strávila pěkný kus dětství, a z části proto, že jsem pak západní Čechy naučila milovat i Michala.

Tentokrát jsme sebou vzali i mojí mamku, protože tu zamilovanost k tamnímu okolí máme společnou. A taky proto, že poslední dobou dělám extrémně hodnou dceru a máma měla narozeniny. 😀

I přes to, že jsme měli jen 3 dny, jsme toho stihli strašně moc. Naplánovali jsme si to akorát na období, kdy se místo jara vrátila zase zima, a my tak na střídačku mrzli a hledali se v chumelenicích. A i přes počasí se to celé náramně vyvedlo.

První den jsme se stihli podívat na rozhlednu i do centra Mariánských lázní, ubytovat se v našem tuze krásném penzionu, dojít na jezero Amerika ve Františkových lázních a nakonec se ještě vykoupat v aquaparku.

Druhý den jsme hned dopoledne vyrazili na rozhlednu v Aši, potom na zříceninu Podhradí, dál se kochat do německého příhraničí a na místní rozhlednu, do mého oblíbeného SOOSu, do centra Františkových lázní na teplou oplatku a zase jsme to celé zakončili v bazénu. Ten aquapark je ve Frantovkách totiž fakticky boží!

Poslední den jsme si nechali na Německo a nádhernou botanickou zahradu s přilehlým parkem v Hofu. A nakonec nemůžu opomenout naše oblíbené bratwurst, na které jsme se těšili od doby, kdy jsme si zamluvili hotel. 😀

Celkově byla tahle mini dovolená parádní, i když dost zmrzlá. O jednotlivých místech pak sepíšu samostatné menší články spolu s konkrétnějšími fotkami. Ale protože mám tenhle blog jako takový cestovní deník, nemohla jsem si tohle kratší foto shrnutí odpustit.

A teď už jdu přemýšlet kam a kdy jet příště. Chtěli jsme s Michalem do Holandska, ale protože nás odradilo ještě předtím, než jsme se tam vůbec podívali, možná skončíme tak, že ten letošní Keukenhof zase o rok odložíme. Už potřetí. 😀

Navštíveno 19.-21.4.2017

Napsat komentář