Terčino údolí pod sněhem a ledem

Možná jste před pár dny i vy zaznamenali v médiích články o zamrzlém vodopádu v Terčině údolí. Zamrzlé vodopády na idnesu, na facebooku, na instagramu. Nebudu lhát, i nás přesně tohle nalákalo. A tak jsme se tam vydali taky. V neděli. V poledne. V tom nejslunečnějším dni za poslední dny. A s naivitou, že tam asi bude pár lidí, ale to se přeci rozprchne…

Už při při parkování nám bylo jasné, že ne. Určitě ne. Od Nových hradů stála auta frontu na parkování a jen díky štěstí a tomu, že jsme nevěděli, že první parkoviště, které jsme potkali, bylo ono parkoviště, jsme zaparkovali na dalším celkem pohodlně.

První, co jsme po vstupu do areálu viděli, byly davy. Všichni se dnes rozhodli, že vezmou psa, dítě nebo boby (ideálně všechno dohromady) a půjdou se na ten div taky podívat. A tak jsme šli. V jednom velkém hloučku pomalu až k vodopádu. Místy se v našem hloučku vytvořila i mezera a my mohli předbíhat! Pocit rebelství level sto, to vám povím. 😀

Rychle jsme minuli Lázničky v naději, že se tam třeba pár lidí zasekne a na malou chvíli se cestou zastavili jen u zříceniny Modrého domku. Ta je sama o sobě pěkná a fotogenická zároveň. A na jaře, uprostřed rozkvétající přírody, to musí být kouzelnější ještě o 100%.

Od Modrého domku je to k vodopádu už jen 250 metrů, takže prokličkovat pár skupinkami, neseknout sebou na ledu a byli jsme tam. To, že jsme u vodopádu, jsme ale nepoznali podle vodopádu, nábrž podle neuvěřitelného davu lidí před ním.

Do předních řad jsme se museli trochu probojovat, vlézt několika lidem na fotku, ale konečně jsme se dostali k té kráse, kvůli které jsme sem přišli. S klidným svědomím můžu říct, že zamrzlý vodopád byl opravdu dechberoucí. Okolní stromy, které zamrzly k němu, tomu dodávaly ještě větší kouzlo a celkově to byla jedna velká pohádka.

Z velkého „ach“ nás probralo až několik dětí, které se asi rozhodly, že je ten vodopád na pohled prostě moc pěknej, takže do zamrzlých rampouchů buď začaly mydlit klackem nebo po nich rovnou lézt. Mimo téma musím poděkovat rodičům, kteří stáli vedle a dělali, jakože nic. Díky nim jsem ujištěná, že děti ještě pár let nee. 😀

V plánu jsme měli původně celé údolí projít po vyznačeném okruhu, ale nakonec jsme usoudili, že to necháme na jindy, až tam bude větší klid a celé údolí bude trochu zelenější.

Každopádně pokud nemáte na výlet celý den, jste v Jižních Čechách a chcete si užít procházku na krásném místě, pak můžeme Terčino údolí jenom doporučit.

Časová náročnost: k vodopádu a zpátky 1 – 1 a 1/2 hodiny, celý okruh údolím přibližně 2 – 3 hodiny

Navštíveno 29.1.2017

Celý okruh údolím má přibližně 5 km. Pokud byste chtěli jen k vodopádu pak je to k němu jen 2 km.

Hned před branou do parku je parkoviště Údolí. Pokud sem nezavítáte o víkendu, tak místo určitě najdete. Parkoviště je zdarma. Nebo alespoň v době naší návštěvy bylo.

ZDARMA

Napsat komentář