Výlety na skok – Jeskyně Blanických rytířů

 Každý rok vyrážíme v červnu do Brna na ohňostroje. A protože ohňostroje jsou až v půl jedenácté, tak máme celý den na to, objevovat Jihomoravský kraj, ve kterém je toho tolik, že to ani po letech nemáme zdaleka všechno prochozené.
 
Tentokrát padla volba na Jeskyni Blanických rytířů, kterou jsem jednou viděla u někoho na fotkách a naprosto nás s Michalem ohromila. Vůbec jsme netušili, že u nás něco podobného je. Hned jsem gůglila až jsem vygůglila, že tahle jeskyně je jen kousek za Kunštátem. Konkrétně asi 28 km od Brna.
 
 
Jen kousek od vstupu do areálu je placené parkoviště, kde bez problému zaparkujete. Platí se asi 10kč a to na pokladně u vstupu.  My přijeli v sobotu kolem třetí hodiny a byli jsme na parkovišti sami.  Už dole u vstupu si rozmyslete, jestli budete chtít i na rozhlednu nebo ne. Lístky se totiž kupují tam a ne nahoře, ale rozhledna je opravdu kousíček, a když už tam budete… 🙂
 
 
Jako první jsme zamířili rovnou k Jeskyni, ať stihneme poslední prohlídku. Do Jeskyně se jde do mírného kopce a procházíte kolem zdejší Smyslové zahrady, nad kterou jsme udělali nadšené „jééé tam pak musíme“. 
 
 
Na prohlídce se dozvíte, že sochy má na svědomí Stanislav Rolínek a více o jeho životě. Dále pak něco o konkrétních sochách, jak to s nimi dopadlo a také o parku kolem. Musíme přiznat, že nás trošku zamrzelo, že prohlídka nebyla delší a doufali jsme i v něco víc o Blanických rytířích, ale pěkné a zajímavé to bylo, to ne že ne. Určitě to za návštěvu stojí, protože nic podobného jen tak někde neuvidíte a některé sochy jsou prostě ohromující.
 
 
Hned po prohlídce jsme si vyšlápli kopec až nahoru k Burianově rozhledně a šli se kochat. Výhled je krásný. Louky, pole, kopce, vesničky… všechno co budete chtít. Někdy jsou prý vidět i Krkonoše a Jeseníky.
 
 
Po chvíli rozplývání se nad výhledem a nad tím jak je hezky jsme konečně spěchali do zmiňované Smyslové zahrady. Jde o zahradu, která měla být původně pro nevidomé a zrakově postižené, ale za nás mohu říct, že je zajímavá úplně pro všechny včetně dětí. Po hmatu poznáváte materiály, po čichu rostliny… I nás to zabavilo na pěknou chvíli.
 
 
Co musíme ocenit speciálně, jsou všudypřítomné kočky. My kočky moc rádi a tak jsme výlet zakončovali slovy „Jé hele ta je prďácká!“ „Teda ta je tlustá viď?“ a  „Tu chci domů!“ 😀
 
 
Celkově výlet můžeme jen doporučit, protože každý si tam něco najde. Někdo sochy, někdo výhledy a někdo se vyřádí ve Smyslové zahradě. A nám se líbilo vlastně úplně všechno!
 
 
 
 
Co se hodí vědět
  • Od dubna do října je otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16:30
  • Od listopadu do března je otevřeno o víkendech a o státních svátcích od 9 do 12 a od 13 do 16
  • Vstupné do jeskyně za dospělého stojí 80,-
  • Vstupné na rozhlednu stojí 20,-
  • Pokud chcete fotit nebo natáčet, tak je to za příplatek.
  • Nám celý výlet zabral jen něco málo přes hodinu.
  • Kdyby vás zajímalo cokoli dalšího, pravděpodobně se to dozvíte na stránkách www.rudka.cz
 
Navštíveno 6.6.2015

Napsat komentář