Kam na vánoční trhy – Weiden

Na trzích ve Weidenu jsme byli poměrně dávno. Už před pěti lety. Bylo to poprvé a naposledy, co jsme společně vyrazili někam na „fofr zájezd“. Ten spočíval v klasickém scénáři. Brzy ráno odjezd autobusem. Dopoledne vyhození u centra s rozchodem a možností jít se vykoupat do místního aquaparku. A podvečer zase skupinový sraz a cesta domů. Hned jsme měli jasno, že tenhle typ cestování pro nás úplně není. To ale neměnilo nic na tom, že Weiden bylo místo, které stálo za výlet.
Weiden je bavorské město ležící asi 200km západně od Prahy. Známé je především výrobou porcelánu, který tu má dlouholetou tradici, ale upřímně… nás porcelán, i když určitě pěkný, moc za srdce nevzal. Chtěli jsme hlavně na vánoční trhy. A trhů není přeci nikdy dost.


Co ve Weidenu o adventu určitě stojí za vidění je Stará radnice. Z té se totiž stane obrovský adventní kalendář, o kterém jsem se zmínila už ve článku o Regensburgu. A každý den ve čtyři nebo v půl páté odpoledne sem přijdou děti a okýnko společně otočí. Hned poté přijde Mikuláš nebo děda Mráz (který ovšem vypadá jako Santa Claus) a rozdá všem dětem okolo malé dárky. K tomu se začíná stmívat, místní soubor hraje vánoční koledy a vánoční atmosféra se tak plíživě vtírá úplně všude.

Weiden sice není klasické veliké přezdobené wow město, ale je to tu… milé. Vánoce se tu soustředí sice převážně na náměstí, ale není třeba to brát jako mínus, protože i na tom jednom „malém“ náměstí si Němci dali sakra záležet.


Klikněte zde pro více fotek na našem facebooku.

0 komentářů: „Kam na vánoční trhy – Weiden

  1. Úplně na celý den to asi nebude. Kdybychom tam jeli jen sami, tak toho určitě stihneme víc. Jestli byste jeli autem, tak to třeba vemte i přes okolní města a aspoň uvidíte i víc těch trhů. Já mám z Německa dojem, že tam má totiž skoro každé město svoje vánoční trhy. 🙂

Napsat komentář