Kam na vánoční trhy – Regensburg

Jako první padla karta ve Vánočních trzích na německý Regensburg. Ten totiž považujeme za jedno z těch TOP míst, kam na Vánoční trhy vyrazit.
Původně, jsme se vlastně jen chtěli podívat na Walhallu kousek od Regensburgu. A protože byl zrovna prosinec a Regensburg jen 12km daleko, nemohli jsme si ho nechat ujít. O Walhalle ale někdy jindy…
Regensburg je bavorské město ležící na Dunaji úplně plné památek. Vyzdvihnout jen jednu prostě nejde. Nejznámější je bezpochyby kamenný most a nejhezčí dost možná zámek Thurn-Taxisů. My ale jednoznačně nejvíc fandíme nejstarší klobáskárně na světě… jak jinak. 😀
Začali jsme na zámku, kde se každoročně konají trhy jménem Romantischer Weihnachtsmarkt. Ta romantiku v názvu je oprávněná, protože je to tu o hodně jiné než centru nebo třeba v Norimberku. Osobnější, komornější a i přes to dokonale vánoční. Hrozně milé jsou všudypřítomné zapálené louče a ohně, kde se můžete zahřát a pokud sem vyrazíte ve stejném mrazu, jako jsme tu byli my, tak věřte, že sakramentsky bodnou. 
 
Pokud budete akční a vyrazíte hodně brzy, tak běžte courat městem, protože tenhle trh otevírá až v pravé poledne. My díkybohu akční nebyli, protože v tom mrazu by nás jen tak po městě nedonutil courat nikdo. Ve stáncích tu najdete převážně svařák, punč, klobásky a ruční výrobky. Na takové ty klasické serepetičky si ale radši počkejte až do centra.
Pak jsme zamířili rovnou na trh nejznámější a to Christkindlmarkt na náměstí Neupfarrplatz. Tady už to byly ty pravé vánoční německé trhy. Na každém stánku tématicky laděná ozdoba, betlémy, hodně vánočních světýlek, stromků a sem tam i bláznivá vánoční „umělecká díla“.
Osobně mám hrozně ráda zvyk adventních kalendářů přímo v oknech domu a nechybí to ani tady. Pokaždé když přijde čas, se v okně místo samotného čísla objeví obrázek. V Německu tyhle otáčivé chvilky často doprovází zvonění zvonů ( což zas tak zvláštní není protože je to vždycky „v celou“ ), sem tam zpívají děti převlečené za anděly koledy a jednou přišel i Weihnachtsmann ( německý Vánoční muž ) a rozdával dětem kolem dárky.
Ať pojedete do Regensburgu nebo jinam, určitě počkejte na to, až se setmí a všechno kolem vás se rozsvítí. V Regensburgu jde takhle úžasně skloubit obyčejné toulání a vánoční nálada. Když se chcete toulat, zamiřte ke Kamennému mostu a toulejte se malými uličkami kolem. Když chcete Vánoce, najděte si trhy a stánky které jsou, hlavně na náměstích na každém rohu.
Na Vánocích si v Německu prostě dávají záležet. Baví je zdobit a dělat všechno kolem krásnější. Člověku pak přechází zrak a ta atmosféra na něj chtě nechtě dýchne, i když si ty Vánoce třeba ani nechce připustit k tělu. 


Klikněte zde pro více fotek na našem facebooku.

0 komentářů: „Kam na vánoční trhy – Regensburg

  1. Taky se nám Regensburg moc líbil. Určitě se tam někdy vrátíme. Ale z toho sněhu si nic nedělej. My měli sníh na strašně málo výletech na vánoční trhy. Třeba do Vídně jezdíme už hrozně moc let a pořádně zasněženou jsme ji neviděli nikdy. Mě vždycky po příjezdu odněkud vydrží pár týdnů koukat na webkamery z toho místa odkud jsme přijeli (netuším k čemu mi to je, ale asi mi to nadšení z dovolené vydrží delší dobu 😀 ) a co mám vykoukané, tak obvykle nasněží tak dva dny potom co odjedeme. Typicky! 😀

  2. Vloni jsme tam byli a bylo to super! Několik trhů rozmístěných dál od sebe, což bylo fajn, že nešlo jen o jedno místo. A to jsme ani všechna místa neprošli. 🙁 Akorát jsme neměli ten sníh :)))

Napsat komentář